Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

26. díl - Vlastnosti zboží

Jak lze používat vlastnosti u zboží

U každého zboží lze zaznamenávat různé vlastnosti, např. rozměry, stav, značku, typ, stáří apod. Různé druhy zboží však mají různé vlastnosti - u obrazů nás zajímá technika malby, u mobilního telefonu kód IMEI, u zlata zase ryzost. Antik toto řeší tak, že ke každému druhu zboží umožňuje přiřadit libovolné vlastnosti, které se pak spolu se zbožím zobrazují.

Pro ilustraci si prohlédněte následující ukázky. Všimněte si, že pro každý druh zboží se objevují jiné vlastnosti.

small_vlastnosti1
Obr. 1
small_vlastnosti3
Obr. 2
small_vlastnosti6
Obr. 3

 

Hodnoty vlastností

K většině vlastností se jejich hodnoty (např. rok výroby může mít hodnotu třeba 2005) zapisují přímo buď během pořizování položky na smlouvě anebo v okně zboží. Existují ale také vlastnosti, jejichž hodnoty lze přednastavit a pak je vybírat ze seznamu. Jedná se například o vlastnost Značka nebo Záruka. Hodnoty pro takovéto vlastnosti lze zadat v číselníku Vlastnosti.

Všimněte si, že krom hodnoty této vlastnosti lze zadávat i "doporučenou cenu" pro výkup tohoto typu mobilu a také v případě, že používáte modul Zastavárna, i výši částky, kterou je možno na tento předmět půjčit. Jak to celé funguje je podrobně vysvětleno v kapitole Přednastavení doporučených cen.

 

small_vlastnosti2
Obr. 4 - Zadávání hodnot vlastností

 

Přiřazení vlastnosti ke zboží

Každý druh zboží může mít různé vlastnosti. Přiřazení těchto vlastností ke konkrétnímu druhu zboží se děje v číselníku Nomenklatury. Vybere se daný druh zboží a stiskne se tlačítko Vlastnosti. Poté se ze seznamu zaškrtnou (nebo odškrtnou) požadované vlastnosti a vše se uloží. Od této chvíle se pro všechno zboží, které je do této nomenklatury zařazeno, zobrazují zaškrtnuté vlastnosti.

Běžné vlastnosti jsou již automaticky přednastaveny během instalace.

small_vlastnosti5
Obr. 5. - Přiřazení vlastností ke konkrétnímu druhu zboží

tisk Vydáno: 06.03.2009
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 3836x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.