Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

10. díl - Skladový doklad

Pořizování skladového dokladu.

Založení dokladu

Skladový doklad lze založit jako příjemku nebo jako výdejku a to dvěma způsoby: samostatně nebo z rovnou z adresáře. Pořizování přímo z adresáře klientů je praktičtější, zpravidla nejprve vyhledáte, zda již konkrétní klient v adresáři existuje a pokud tam není, tak jej nově zadáte a teprve potom pokračujete k založení dokladu.

small_sklad1
Seznam skladových dokladů

small_sklad7
Sestava - Skladová příjemka

small_sklad8
Sestava - Skladová výdejka

 

 

Pořizujete-li novou smlouvu přímo z adresáře, pak jsou již údaje o klientovi automaticky do nového dokladu doplněny. Pokud zadáváte doklad samostatně, pak při zadávání klienta můžete využít vyhledávací funkci přímo v kolonce Příjmení a jméno: zadáte několik počátečních písmen z příjmení a po stisku klávesy ENTER se zadaný kontakt rovnou předvyplní anebo v případě, že je nalezeno více výskytů nebo naopak žádný, tak se otevře adresář a zde je možno si z takto vybraných záznamů vybrat.

 

small_sklad2
Detail skladové příjemky

small_sklad3
Detail skladové výdejky

 

 

Datum dokladu je vždy nastaven podle systémového data v počítači. Je-li zvolen hotovostní způsob platby za zboží, je automaticky generován výdajový pokladní doklad do Pokladny. Je doporučeno přednastavit si výchozí pokladnu v parametrech aplikace, aby se při pořizování nových dokladů automaticky přednastavovala (za předpokladu, že platba za zboží proběhne v hotovosti). Po uložení celého dokladu se v kolonce Pokladní doklad objeví číslo nově vygenerovaného pokladního dokladu, který lze zobrazit po kliknutí na tlačítko vedle tohoto čísla (a případně jej vytisknout).

 

 

Pořizování položek dokladu

Položky dokladu se pořizují přes průvodce, který se vyvolá stiskem tlačítka Nová položka nebo klávesovou zkratkou CTRL+N. V prvním kroku se zadají základní údaje položky - doporučujeme nezapomenout na uvedení nomenklatury (kategorie, druh zboží), která umožní zatřídění zboží podle druhu, ale také usnadní pomocí přednastavených voleb zadávání (např. zvláštní režim DPH, měrnou jednotku). Nomenklaturu lze zadat buď přímým zadáním jeho číselného kódu (např. 20 = zlato, viz číselník nomenklatur) nebo výběrem z číselníku. Všechny položky krom popisu zboží jsou nepovinné, přesto je vhodné je vyplňovat - přinejmenším nomenklaturu a množství. Samozřejmě každá položka obsahuje spoustu dalších údajů (např. i fotografie), které lze doplnit kdykoli později na detailu zboží.

Tip: Zatrhnete-li volbu Přidat další položku, tak po stisku tlačítka Dokončit bude automaticky založena nová položka a průvodce připraven k pořizování.

 

small_sklad4
Pořizování položky skladového dokladu - základní údaje

small_sklad5
Pořizování položky příjemky - ceny

 

 

 

Další údaje

 

Prodejní cenu lze snížit až na částku: Tento nepovinný údaj slouží k usnadnění prodeje věci, umožní totiž prodavači operativně nabídnout kupujícímu slevu, aniž by potřeboval souhlas např. majitele obchodu - tato částka se objevuje při prodeji zboží a prodavač tak ví, jak velkou slevu může případnému zájemci nabídnout.

 

Uvedeno do prodeje dne: Důležitý údaj. Datum uvedení do prodeje určuje, od kdy je toto zboží nabízeno v prodeji a tudíž, od kdy je dostupné v modulu Prodej zboží. Je-li ponecháno nevyplněné, toto zboží nebude nabízeno k prodeji.

 

 

Filtrační podmínky

 

Skladové doklady lze filtrovat podle kritérií na níže uvedeném obrázku.

small_sklad6
Skladové doklady - filtrační podmínky

 

 

Historie dokladu

Historii skladového dokladu lze zobrazit ze seznamu dokladů a ukazuje kroky (včetně odpovídajících dokladů), které se tohoto konkrétního dokladu týkaly. Z jednoho místa tak máte přehled o všech akcích, které se s dokladem děly.

 

 

small_sklad9
Historie dokladu

tisk Vydáno: 13.06.2008
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 7648x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.