Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

25. díl - Likvidace propadlé zástavní smlouvy

Likvidace propadlé zástavní smlouvy

Smlouvy, které jsou splacené, popř. propadlé, po splatnosti je potřeba zlikvidovat, tzn. určit, jakým způsobem jsou vypořádány zastavené předměty. U uzavřených smluv se již nepočítá úrok ani žádné další související poplatky. Všechny poplatky jsou vypočítávány vždy u "otevřených" smluv. Rovněž je omezena následná dodatečná editace uzavřených smluv. V případě, že je potřeba do smlouvy z nějakého důvodu opět "vstoupit", je nutno smlouvu otevřít pomocí tlačítka Otevřít, které je dostupné na seznamu zástavních smluv.

V zásadě lze provádět tyto způsoby likvidace:

Průvodce uzavřením smlouvy<br>

Průvodce uzavřením smlouvy

 

1.Převedení položek na sklad

Ze zboží z propadlé smlouvy se pomocí průvodce likvidací (uzavřením) smlouvy vytvoří skladová příjemka a toto zboží lze pak zcela běžně prodat. Je také možno naskladnit jej na určitou položku, výhodné např. u zlomkového zlata. Na příjemce lze určit prodejní cenu a veškeré náležitosti k uvedení do prodeje. Po uložení skladové příjemky se zboží objeví na skladě a je možno ho standardně prodávat.

Průvodce uzavřením smlouvy

Průvodce uzavřením smlouvy

2.Převedení položek do komise

Ze zboží z propadlé smlouvy se pomocí průvodce likvidací (uzavřením) smlouvy vytvoří komisní smlouva a toto zboží lze pak prodávat v režimu komisního prodeje (máte-li zakoupenou variantu programu s komisním prodejem). K první položce této komisní smlouvy je možno vygenerovat automaticky náklad ve výši celkové pohledávky za dlužníkem - od toho se pak odvíjí další výpočet obstaratelské odměny a nároku objednatele (dlužníka).

Průvodce uzavřením smlouvy

Průvodce uzavřením smlouvy

3.Pouze označit smlouvu jako uzavřenou

 

Pokud je potřeba, není nutno se zbožím z propadlé zástavní smlouvy provádět žádné další operace. V tomto případě lze takovou smlouvu pouze označit pouze jako uzavřenou.

tisk Vydáno: 04.03.2009
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 3200x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.