Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

5. díl - Číselníky

Ovládání číselníků.

Číselníky slouží ke správě údajů, které se používají při práci s programem. Používání číselníků zrychluje zadávání dat, omezuje možné chyby a umožňuje automaticky přednastavovat často se opakující hodnoty.

Všechny číselníky jsou dodávány již naplněné výchozími daty, je však možné je dále doplňovat. Je možno přidat či modifikovat jakoukoli položku číselníku. Prodáváte-li sortiment, pro který není v číselníku nomenklatur odpovídající kategorie, je možné si tam tuto kategorii dopsat.

 

Nomenklatury

Obsahuje kategorie (druhy) zboží. Podle těchto kategorií lze zboží lépe třídit a vyhledávat. Každá kategorie může mít přiřazeny další hodnoty, které se automaticky přednastavují při pořizování položek smluv: měrná jednotka, typ odměny při pořizování komisní smlouvy a zvláštní režim DPH. Tyto hodnoty nejsou povinné, ale usnadňují zadávání nových položek, protože jsou pak automaticky přednastavovány. Např. pokud určitá kategorie umožňuje používat zvláštní režim DPH, zaškrtněte tuto možnost zde v číselníku a program to pak automaticky doplní při pořízení každé nové položky spadající do této kategorie.

Každá nomenklatura (zboží) má své specifické vlastnosti, které se u daného zboží evidují. Např. u obrazu Vás nebude zajímat ryzost, ale u zlatého šperku ano. Pomocí tlačítka "Vlastnosti" je vyvolán dialog na obrázku "Vlastnosti zboží", kde si můžete zaškrtnout, které vlastnosti u daného zboží chcete pořizovat. Ve výchozím nastavení, jsou nějaké vlastnosti předdefinovány, ale nic Vám nebrání si je změnit. Hodnoty jednotlivých vlastností lze nastavovat v číselníku vlastnosti zboží

small_cis1
Seznam nomenklatur


small_cis2
Detail nomenklatur


small_cis15
Vlastnosti zboží


(Kliknutím na obrázek zobrazíte plnou velikost)


Měrné jednotky

small_cis3
Seznam měrných jednotek


small_cis4
Detail měrných jednotek 

Provozovny

V aplikaci jsou evidovány dva typy adres - adresa firmy a adresa provozovny, popř. provozoven. Číselník provozoven umožňuje rozlišovat údaje specifické pro každou provozovnu.

Číslelník provozoven lze vyzžít např. u zboží pro evidování provozovny, na které se právě nachází. Údaje uvedené zde se vyskytují také na smlouvách mezi vámi a zákazníkem, přičemž v záhlaví smlouvy jsou použity údaje z parametrů aplikace, a na straně obsatratele, popř. kupujícího (u výkupní smlouvy) jsou uvedeny údaje právě z tohoto číselníku.

small_cis5
Seznam provozoven


small_cis6
Detail provozoven(Kliknutím na obrázek zobrazíte plnou velikost)

 

PSČ

small_cis7
Seznam PSČ


small_cis8
Detail PSČ 

Služby a náklady

Číselník služeb a nákladů obsahuje činnosti, které se využívají při evidenci nákladů ke zboží.

small_cis9
Seznam služeb a poplatků


small_cis10
Detail služeb a poplatků 

Vlastnosti zboží

Číselník vlastností zboží určuje jaké vlastnosti a jejich hodnoty jsou u zboží sledovány. Tento číselník má vazbu na číselník nomenklatur.

small_cis13
Vlastnosti zboží


small_cis14
Detail vlastností zboží 

Způsoby platby

Číselník způsobů platby určuje druh platby, jakým jsou provázeny peněžní pohyby. Pokud je zaškrtnutá volba Hotovostní způsob platby, je generován pokladní doklad. Více informací naleznete zde.

small_cis11
Seznam způsobů plateb


small_cis12
Detail způsobů plateb


(Kliknutím na obrázek zobrazíte plnou velikost)

tisk Vydáno: 07.06.2008
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 7349x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.