Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

12. díl - Ceník

Způsob evidence cen zboží.

Ceník obsahuje aktuální cenu a zároveň i historii cen k danému zboží. Slouží k zadávání a změnám cen. Lze jej vyvolat na seznamu zboží.

Při pořízení nové položky smlouvy vznikne u každého zboží vždy záznam do ceníku, který má příznak "Smluvní", což znamená, že tato cena je uvedena na smlouvě. Smlouvní cena se tiskne vždy na smlouvě, tzn. i když v budoucnu dojde ke slevě zboží nedoporučuje se upravovat tuto "smluvní" cenu, ale založit novou cenu s novým datem platnosti. Tímto způsobem lze pak sledovat kdy došlo ke změně ceny a z jaké částky.

Datum platnosti znamená odkdy je daná cená platná, tzn. odkdy se s ní počítá. Můžete díky tomu naplánovat např. přecenění platné od určitého data, přičemž do té doby stále platí původní ceny. Toho se dá rovněž využít k nějaké časově omezené akci na určité zboží.

small_zbozi9
Seznam cen

Detail ceny

Podrobné informace o zadání a významu všech údajů naleznete v popisu komisní smlouvy.

small_zbozi10
Detail ceny
tisk Vydáno: 15.06.2008
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 5413x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.