Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

Hlavní novinky ve verzi 2008.8.115.5

V nové verzi došlo k významnému zvýšení výkonu a přidání některých systémových funkcí. Nechybí ani tradiční drobná vylepšení a opravy případných chyb.


Výkon aplikace

Podařilo se nám optimalizovat kritické procesy v aplikaci, a tak tato verze přináší velmi znatelné zrychlení startu programu a dále načítání dokladů v seznamech, což je velmi pozitivní zpráva pro ty, jež program využívají každodenně.

Zrychlit se podařilo i tiskový dialog a návrhář sestav, samotné načítání sestav nyní trvá jen zlomek původního času.

Pozn.: Při prvním spuštění nové verze bude načtení sestav pomalejší, dojde k jednorázové reorganizaci dat, nicméně následující starty již budou rychlé.


Tisk čárových kódů

V číselníku číselných řad přibyla nově možnost tisku samostatných čárových kódů. Toto ocení uživatelé, kteří potřebují mít dopředu vytisklé samolepky s čárovým kódem a při pořizování položek do nich tato čísla již zadávají.

Sestavy standardně tisknou čárový kód typu Code 128A, který umožňuje kódovat alfanumerický text (písmena i číslice), je však možné je snadno přizpůsobit pro tisk kódů EAN8, EAN13, Code39, CodeBar, UPC_A a dalších.
Hromadný tisk čárového kódu

Vzhledem k široké nabídce formátů samolepících štítků bude zapotřebí námi dodávané sestavy přizpůsobit konkrétnímu rozměru samolepek, popř. tiskárně. Neváhejte se na nás obrátit, pomůžeme Vám.


Nové vlastnosti v evidenci zboží

Do položek ke zboží přibyly nové vlastnosti, které lze využít ke strukturovanému popisu položky a k tisku na sestavách. Tyto vlastnosti jsou přehledně vidět také v číselníku Vlastností zboží.
Vlastnosti zboží


Nová pole v sestavách

V tiskových sestavách v komisi a prodeji došlo k dalšímu rozšíření položek, které se evidují v adresáři zákazníků a je možno si své sestavy o ně obohatit.

Pokud si s úpravou sestav nevíte rady, obraťte se nás, rádi Vám pomůžeme.


Prodej a seznam zboží

V seznamu položek prodejek a na seznamu zboží je nově zobrazována také průměrná kupní cena. V nastavení práv uživatele je možno tuto vlastnost zakázat, tzn. lze nastavit, zda daný uživatel bude mít tento údaj přístupný.

V seznamu prodejních dokladů i v seznamu položek je zobrazován sloupeček s datem platby.


Export dat

Další novinkou v této verzi je podpora exportu dat do formátu CSV, který lze využít např. v programech typu MS Excel, OpenOffice.org nebo pro import do dalších systémů, např. do eshopu a pod.
Export dat - výběr polí   Soubor CSV načtený v OpenOffice.org

V každém seznamu je možno pomocí tlačítka "Export" vyvolat dialog, ve kterém se vyberou požadovaná datová pole a aktuálně vyfiltrované záznamy lze uložit do souboru ve formátu CSV (textový soubor, kde jsou jednotlivá pole oddělena středníkem).


Vzdálená podpora integrována přímo do programu

Vzhledem k tomu, že stále více uživatelů využívá naší nově nabízenou službu, Podporu On-Line, rozhodli jsme se, že program TeamViewer začleníme přímo do hlavního menu aplikace. Naleznete jej v sekce O aplikaci pod názvem "Vzdálená správa".

Po kliknutí na tuto volbu se otevře okno programu TeamViewer. Věříme, že toto přispěje k většímu komfortu, nemusíte se už starat o to, kde je TeamViewer nainstalovaný, popř. jej stahovat z našeho webu.

tisk Vydáno: 26.01.2011
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 5406x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.