Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

9. díl - Výkupní smlouva

Pořizování výkupní smlouvy.

Založení smlouvy

Výkupní smlouvu lze pořídit dvěma způsoby: samostatně nebo z rovnou z adresáře. Pořizování přímo z adresáře klientů je praktičtější, zpravidla nejprve vyhledáte, zda již konkrétní klient v adresáři existuje a pokud tam není, tak jej nově zadáte a teprve potom pokračujete k sepsání smlouvy.

small_vykup1
Seznam výkupních smluv


small_vykup3
Sestava - výkupní smlouvaPořizujete-li novou smlouvu přímo z adresáře, pak jsou již údaje o klientovi automaticky do nové smlouvy doplněny. Pokud zadáváte smlouvu samostatně, pak při zadávání klienta můžete využít vyhledávací funkci přímo v kolonce Příjmení a jméno: zadáte několik počátečních písmen z příjmení a po stisku klávesy ENTER se zadaný kontakt rovnou předvyplní anebo v případě, že je nalezeno více výskytů nebo naopak žádný, tak se otevře Adresář a zde je možno si z takto vybraných záznamů vybrat.

small_vykup8
Dodatek ke smlouvě


V hlavičce smlouvy lze volitelně doplnit tzv. Dodatek ke smlouvě, což je libovolný text, který se vytiskne v případě zatrhnutí volby Tisknout dodatek na smlouvě (viz. obrázek sestavy s výkupní smlouvou).

small_vykup2
Detail výkupní smlouvy


Pokud je v parametrech aplikace nastavena výchozí provozovna (doporučeno), pak se při zakládání nové smlouvy tato rovnou přednastaví. Datum vzniku smlouvy je vždy nastaven podle systémového data v počítači. Je-li zvolen hotovostní způsob platby za vykoupené zboží, je automaticky generován výdajový pokladní doklad do Pokladny. Je doporučeno přednastavit si výchozí pokladnu v parametrech aplikace, aby se při pořizování nové smlouvy automaticky přednastavovala (za předpokladu, že platba za zboží proběhne v hotovosti). Po uložení celé smlouvy se v kolonce Pokladní doklad objeví číslo nově vygenerovaného pokladního dokladu, který lze zobrazit po kliknutí na tlačítko vedle tohoto čísla (a případně jej vytisknout).

Pořizování položek smlouvy

Položky smouvy se pořizují přes průvodce, který se vyvolá stiskem tlačítka Nová položka nebo klávesovou zkratkou CTRL+N. V prvním kroku se zadají základní údaje položky - doporučujeme nezapomenout na uvedení nomenklatury (kategorie, druh zboží), která umožní zatřídění zboží podle druhu, ale také usnadní pomocí přednastavených voleb zadávání (např. zvláštní režim DPH, měrnou jednotku). Nomenklaturu lze zadat buď přímým zadáním jeho číselného kódu (např. 20 = zlato, viz číselník nomenklatur) nebo výběrem z číselníku. Všechny položky krom popisu zboží jsou nepovinné, přesto je vhodné je vyplňovat - přinejmenším nomenklaturu a množství. Samozřejmě každá položka obsahuje spoustu dalších údajů (např. i fotografie), které lze doplnit kdykoli později na detailu zboží.

Tip: Zatrhnete-li volbu Přidat další položku, tak po stisku tlačítka Dokončit bude automaticky založena nová položka a průvodce připraven k pořizování.

small_vykup4
Položka výkupní smlouvy - základní údaje


small_vykup5
Výkupní smlouva - cenyDalší údaje

Prodejní cenu lze snížit až na částku: Tento nepovinný údaj slouží k usnadnění prodeje věci, umožní totiž prodavači operativně nabídnout kupujícímu slevu, aniž by potřeboval souhlas např. majitele obchodu - tato částka se objevuje při prodeji zboží a prodavač tak ví, jak velkou slevu může případnému zájemci nabídnout.

 

Uvedeno do prodeje dne: Důležitý údaj. Datum uvedení do prodeje určuje, od kdy je toto zboží nabízeno v prodeji a tudíž, od kdy je dostupné v modulu Prodej zboží. Je-li ponecháno nevyplněné, toto zboží nebude nabízeno k prodeji.

 

 

Filtrační podmínky

Výkupní smlouvy lze filtrovat podle kritérií na níže uvedeném obrázku.

small_vykup6
Výkupní smlouvy - filtrační podmínky


Historie smlouvy

Historii smlouvy lze zobrazit ze seznamu smluv a ukazuje kroky (včetně odpovídajících dokladů), které se této konkrétní smlouvy týkaly. Z jednoho místa tak máte přehled o všech akcích, které se se smlouvou děly.

small_vykup7
Historie výkupní smlouvy


tisk Vydáno: 12.06.2008
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 5104x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.