Uživatelský účet
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Vývoj programu Antik byl ukončen. Nahrazuje jej moderní a dokonalejší Obchodní systém ContOS, který vychází ze základů Antiku a stává se jeho novou generací. Veškeré informace naleznete na webových stránkách produktu: www.contos.cz
tisk

4. díl - Uživatelé a přístupová práva

Jak nastavit přístupová práva uživatelů?

Volba v menu: Nastavení/ Správa uživatelů

Každému uživateli aplikace lze nastavit určitá přístupová práva a omezit tak jeho pohyb v aplikaci. Např. obsluha pokladny nemůže ovlivňovat údaje na smlouvách nebo modifikovat data v číselnících nebo nastavení aplikace. Lze také určit, které sestavy může daný uživatel používat (viz. Správa sestav). V základním nastavení aplikace vždy existuje uživatel "Admin", který má automaticky nejvyšší práva a nelze mu oprávnění omezit ani jej smazat. Je však možné mít nadefinovaných více uživatelů s oprávněním administrátor.

small_uziv1
Seznam uživatelů aplikace

Na detailu uživatele lze nastavit přístup k volbám v menu a režim práce s daty:

- čtení i zápis: data lze zobrazovat i modifikovat bez omezení

- pouze pro čtení: data lze zobrazovat, ale nelze je ukládat popř. zakládat nový záznam

- zakázáno: celý formulář je blokován, nelze jej spustit

Práva k formulářům se určují tak, že se myší klikne na požadovanou volbu a v oprávnění se nastaví požadovaný režim přístupu. V případě, že chcete omezit práva v celém menu (např. Číselníky), stačí kliknout na tuto volbu, přičemž nastavená práva se automaticky promítnou do všech vnořených voleb.

small_uziv2
Detail uživatele
tisk Vydáno: 06.06.2008
Napsal: TTSoftware
Zobrazeno: 3935x Zpět
© 2002 - 2014   TT Software, s.r.o.